Zamknij

Autobus potrącił pieszego, który ugrzązł pod pojazdem. Mężczyzna nie żyje

26.01.2022 20:26
Warszawa
fot. Adam Burakowski/REPORTER (zdjęcie poglądowe)

Nie żyje mężczyzna, który w środę po południu został potrącony przez miejski autobus na warszawskim Mokotowie. Policja będzie teraz ustalać dokładne okoliczności tego zdarzenia oraz to, czy kierowca miał związek ze śmiercią pieszego, który zmarł dwie godziny po wypadku. 

Do wypadku doszło ok. godz. 16 na ul. Dolnej na warszawskim Mokotowie. W okolicy przystanku Konduktorska 01 autobus miejski potrącił pieszego. Ten ugrzązł pod pojazdem i dopiero po interwencji strażaków udało się go stamtąd wydostać. Następnie trafił do szpitala. 

Warszawa. Autobus potrącił pieszego na Mokotowie

- Po przybyciu na miejsce okazało się, że potrącona osoba znajduje się pod pojazdem. Została uwolniona przy pomocy narzędzi hydraulicznych i przekazana załodze pogotowia ratunkowego. Była przytomna - mówił wówczas w rozmowie z TVN Warszawa Wojciech Kapczyński z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. 

Na miejsce dotarła także policja. Kierowca autobusu został przebadany pod kątem obecności alkoholu w organizmie - okazało się, że w momencie zdarzenia był trzeźwy. Śledczy będą teraz wyjaśniać przyczyny oraz dokładne okoliczności wypadku.

Ok. godz. 18:30 poinformowano, że poszkodowany zmarł. - Ustalamy, czy kierowca autobusu miał związek ze śmiercią mężczyzny. Będzie prowadzone śledztwo w tej sprawie - przekazała, również w rozmowie z TVN Warszawa, Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/TVN Warszawa

C