Zamknij

Śmiertelny wypadek w stolicy. Tramwaj potrącił kobietę na przejściu dla pieszych

27.01.2022 20:12
wypadek w Warszawie
fot. PAP

Śmiertelny wypadek na Rembielińskiej. Tramwaj potrącił pieszą, która prawdopodobnie przechodziła na czerwonym świetle. Nie kursują tramwaje w kierunku Bródna, autobusy skierowano na objazdy. Uruchomiono linię zastępczą.

Do zderzenia doszło po godz. 17 na Rembielińskiej przy skrzyżowaniu z Bartniczą i Wyszogrodzką. - Tramwaj linii 4 potrącił kobietę, która przechodziła przez przejście dla pieszych, według wstępnych ustaleń na czerwonym świetle. Niestety w wyniku zdarzenia kobieta poniosła śmierć na miejscu - poinformowała sierż. sztab. Gabriela Putyra ze stołecznej policji.

Ruch tramwajowy w kierunku Bródna jest wstrzymany. Tramwaje linii 1, 3, 4, 25, 41 kursują na trasach skróconych do ronda Żaba. Natomiast autobusy linii 114, 126, 145, 156, 176, 204, 414 zostały skierowane na objazdy ciąg ulic Bartnicza - Wyszogrodzka oraz ulicę Rembielińską.

Jak informuje ZTM uruchomiona została zastępcza linia autobusowa "ZA TRAMWAJ" kursująca na trasie: RONDO STARZYŃSKIEGO – Starzyńskiego – rondo Żaba – Odrowąża – Wysockiego – Marywilska – Odlewnicza – Annopol – ŻERAŃ WSCHODNI.

- Motorniczy został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, wynik zero promili - przekazała PAP Putyra. Dodała, że będą wyjaśniane okoliczności tego zdarzenia, trwają czynności pod nadzorem prokuratora.

RadioZET.pl/ Luiza Łuniewska (PAP)

C