Zamknij

Warszawa. Auto zjechało z drogi i wjechało na chodnik. Nie żyje piesza

22.02.2021 15:10
Wypadek
fot. Wojtek Laski/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Samochód, jadący ul. Grójecką w Warszawie, zjechał z drogi i wjechał na chodnik. Jak poinformowała stołeczna straż pożarna, idąca chodnikiem kobieta zginęła na miejscu, z kolei mężczyzna-przechodzień trafił do szpitala. Kierowca auta nie odniósł obrażeń, ale został zatrzymany przez policję. 

Warszawa. Jak informuje portal TVN Warszawa, do wypadku doszło w poniedziałek wczesnym popołudniem na ul. Grójeckiej, "w pobliżu wiaduktu nad torami kolejowymi i przystankiem PKP Rakowiec". 

Wypadek
fot. TVN24 (screen), fot: Mikołąj Pietraszewski

Jadący ul, Grójecką samochód zjechał z drogi i wjechał na chodnik. Na początku ucierpiały dwie osoby. Najpierw Komenda Stołeczna Policji informowała, że w wyniku zdarzenia obydwoje poszkodowanych trafiło do szpitala. Straż pożarna w rozmowie z TVN Warszawa potwierdziła jednak, że jedna z osób przechodzących chodnikiem zginęła na miejscu.

Auto osobowe wypadło z drogi przez bariery i przycisnęło kobietę, która szła chodnikiem. Zginęła na miejscu. Do szpitala został też zabrany w stanie ciężkim mężczyzna, również przechodzień. Kierowcy nic się nie stało

Łukasz Płaskociński, stołeczna straż pożarna

Jak podał reporter portalu Artur Węgrzynowicz, kierowca został zatrzymany przez policję i w umieszczony w kajdankach w radiowozie. "Nie potwierdziła się natomiast podawana początkowo przez policję informacja, że auto uderzyło w przystanek autobusowy" - czytamy w artykule. 

RadioZET.pl/TVN Warszawa