Zamknij

Wiktor Masłowski nie żyje. Były wiceminister zdrowia i znany lekarz miał 66 lat

28.09.2021 20:04
Wiktor Masłowski i Małgorzata Kidawa Błońska
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Wiktor Masłowski nie żyje. Były wiceminister zdrowia i doradca prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego miał 66 lat. Informację o śmierci lekarza przekazał resort zdrowia.

Wiktor Masłowski zmarł w wieku 66 lat. „Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Śp. Wiktora Masłowskiego. W imieniu MZ składamy szczere wyrazy współczucia” – czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia.

Wiktor Masłowski nie żyje. Były wiceminister zdrowia i znany lekarz miał 66 lat

Masłowski ukończył Pomorską Akademię Medyczną. Pracował jako anestezjolog, był także menedżerem. W latach 2003-2004 pełnił funkcję wiceministra zdrowia, a od 1998 do 2003 doradzał prezydentowi Aleksandrowi Kwaśniewskiemu w sprawie reformy zdrowotnej. Masłowski był również ekspertem Business Centre Club Zespołu Trójstronnego ds. Ochrony Zdrowia. Na stronie BCC w opisie sylwetki Masłowskiego podano, że „jest autorem licznych publikacji na temat systemu powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, zasad tworzenia biznesplanu i negocjowania umów z kasą chorych, zasad tworzenia zakładów samodzielnych, reformy opieki zdrowotnej".

Masłowski w 2014 roku startował w wyborach do rady Warszawy z listy Platformy Obywatelskiej, ale nie uzyskał mandatu. Później już jako kandydat PSL próbował swoich sił w wyborach do sejmiku mazowieckiego (2018) i Sejmu, ale również bez powodzenia. W 2011 roku otrzymał Złoty Krzyż Zasługi.

RadioZET.pl/"Super Express"/WTV.pl/oprac. AK