Zamknij

Dramat w parku linowym. 11-latek spadł z wysokości 5-7 metrów

31.07.2019 14:18
Karetka
fot. LUKASZ SOLSKI/East News

Dramat w parku linowym we Włocławku. 11-latek spadł z wysokości 5-7 metrów. Dziecko trafiło do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawę bada policja. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do groźnego wypadku doszło w środę w parku linowym we Włocławku, gdzie 11-latek spadł z 5-7 metrów. Chłopiec uczestniczył w zajęciach w parku w ramach półkolonii. Z nieoficjalnych informacji, do których dotarła Polska Agencja Prasowa wynika, że doznał urazu miednicy oraz ręki.

Włocławek: 11-latek spadł z wysokości 5-7 metrów w parku linowym

Dziecko trafiło do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Nie wiemy jeszcze jak zostanie zakwalifikowane to zdarzenie. Będziemy sprawdzali w jakich okolicznościach doszło do wypadku i czy możemy mówić o jakimś naruszeniu zasad bezpieczeństwa pod kątem Kodeksu karnego

rzecznik prasowa kujawsko-pomorskiej policji podinsp. Monika Chlebicz

Z informacji uzyskanych przez PAP wynika, że dziecko było już na trasie w parku linowym - nie wiadomo czy zjeżdżało po linie czy po niej przechodziło. Najbardziej prawdopodobną na ten moment przyczyną zdarzenia było nieprawidłowe przypięcie uprzęży.

Zobacz także

Policja musi sprawdzić czy osoby z obsługi obiektu zachowały wszelkie zasady bezpieczeństwa, jak również czy stan technicznych urządzeń był właściwy.

RadioZET.pl/PAP