Zamknij

Uciekał policjantom, prawie potrącił dziecko. Policja opublikowała zdjęcie podejrzanego

07.09.2021 16:54

Policja opublikowała we wtorek wizerunek mężczyzny podejrzewanego o kradzież, który w niedzielę uciekł przed wrocławskimi funkcjonariuszami. Podczas próby zatrzymania kierowcy policjanci oddali strzał w kierunku opon jego pojazdu.

Mężczyzna poszukiwany przez policję we Wrocławiu
fot. Policja Wrocławska

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 14 na Partynicach we Wrocławiu. Policjanci otrzymali informację od jednego z mieszkańców, który rozpoznał kilku sprawców kradzieży mienia dokonanej na jego szkodę. Funkcjonariusze na miejscu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież. Trzeci z domniemanych sprawców podjął natomiast próbę ucieczki zaparkowanym na pobliskim parkingu samochodem.

W internecie pojawiło się nagranie z obławy. Widać na nim, jak samochód wjeżdża na chodnik i mija mężczyznę, który stał tam z dzieckiem w wózku.

Wrocław. Policja opublikowała zdjęcie mężczyzny, który uciekł funkcjonariuszom

– Mężczyzna nie reagował na wydawane przez policjantów wyraźne sygnały do zatrzymania. Ponieważ ruszył z impetem poprzez m.in. żywopłot, a następnie chodnik, na którym znajdowali się przechodnie, policjanci w sposób bezpieczny oddali jeden strzał w kierunku opon jego pojazdu – powiedziała w niedzielę PAP sierżant Aleksandra Rodecka z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Mimo to mężczyźnie udało się uciec. Jak przekazała we wtorkowym komunikacie wrocławska policja, działania operacyjne funkcjonariuszy i współpraca z mieszkańcami Wrocławia, doprowadziły do odnalezienia samochodu, którym jechał.

Mężczyzna poszukiwany przez wrocławską policję
fot. Policja Wrocławska

Mężczyzna natomiast jest nadal poszukiwany i w związku z tym policja podjęła decyzję o publikacji jego wizerunku. Funkcjonariusze zwracają się z prośbą o kontakt do osób mogących mieć wiedzę na temat aktualnego miejsca pobytu mężczyzny pod całodobowy numer tel. 478 711 600.

RadioZET.pl/PAP - Agata Tomczyńska /oprac. AK