Zamknij

Wyciekły dane klientów dwóch sklepów internetowych. Incydent zgłoszony do UODO

Redakcja
29.09.2020 12:37
Dane osobowe
fot. East News/ARKADIUSZ ZIOLEK (zdjęcie ilustracyjne)

Wyciekły dane klientów apteki internetowej aleleki.pl — informuje Radio ZET. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że atak hakerski został przeprowadzony także w sklepie z produktami ekologicznymi aleeko.pl.

Wyciekły dane klientów apteki internetowej aleleki.pl — dowiedziało się Radio ZET. Nieoficjalnie wiadomo, że z tym samym problemem boryka się sklep aleeko.pl. "To skutek ataku hakerskiego na prowadzone przez nich domeny, na razie nie wiadomo jak duży był wyciek" - przekazała reporterka Radia ZET, Joanna Mąkosa.

Wyciek danych klientów apteki i sklepu internetowego

Katarzyna Muszyńska, ekspertka ochrony danych osobowych przekazała w rozmowie z Radiem ZET, że wyciekły podstawowe dane osobowe — imiona, nazwiska, numery pesel, a także telefony i adresy e-mail.

Atakujący dostał się do danych takich jak: szczegóły dotyczące transakcji klientów tych aptek oraz sklepu

Katarzyna Muszyńska

Apteka internetowa zapewnia, że nie były to numery kart płatniczych, czy też kont bankowych. "Poszkodowanych może być więcej sklepów internetowych, które używają podobnego oprogramowania" - alarmuje reporterka Radia ZET, Joanna Mąkosa.

Zobacz także

Incydent został zgłoszony do Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Apteka oraz sklep internetowy miał już poinformować o wycieku swoich klientów. Jeśli podejrzewasz, że możesz być poszkodowany, koniecznie sprawdź, jak zabezpieczyć swoje dane. Ten temat będzie omawiany we wtorek na antenie Radia ZET.

RadioZET.pl