Zamknij

Nissan uderzył w busa, 10 osób zostało rannych. Kierowca miał 4 promile

24.07.2021 11:06

Dziesięć osób - w tym trzy w stanie ciężkim - trafiło do szpitala po zderzeniu samochodu osobowego i busa. Do zdarzenia doszło w sobotę rano na drodze nr 784 w miejscowości Wygoda pod Radomskiem (woj. łódzkie). Policja podała, że do kraksy doprowadziła prowadząca osobowego nissana 36-latka. Miała 4 promile alkoholu w organizmie.

Wygoda. Wypadek busa i nissana, rannych zostało 10 osób
fot. PAP/KPP Radomsko

Wypadek pod Radomskiem. Do zderzenia busa i samochodu osobowego doszło po godzinie 6 rano. "O godz. 6.20 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku na drodze na 784 pomiędzy Radomskiem i miejscowością Gitle. Gdy policjanci dotarli na miejsce, zobaczyli dwa pojazdy - busa marki volkswagen i nissana quashquai - przewrócone i leżące w rowach po przeciwległych stronach jezdni - powiedziała PAP Aneta Włazłowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

W pierwszej kolejności razem ze strażakami zajęli się ratowaniem licznych poszkodowanych". Busem podróżowało dziewięciu mężczyzn, w tym siedmiu obywateli Ukrainy.

Wygoda. W wypadku busa i osobówki rannych zostało 10 osób. Kierowca z 4 promilami

Wszyscy z nich odnieśli obrażenia i niezwłocznie zostali odtransportowani do szpitali w Łodzi, Radomsku, Piotrkowie Trybunalskim i Częstochowie. Na miejscu zdarzenia lądował także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak podaje policja, trzech poszkodowanych jest w stanie zagrażającym życiu.

Do szpitala trafiła także kierująca nissanem 36-letnia mieszkanka gminy Gidle. Pierwsze badanie jej trzeźwości wykazało, że miała 4 promile alkoholu w organizmie. Jak wstępnie ustaliła policja, to ona doprowadziła do zderzenia z busem, niespodziewanie zjeżdżając swoim samochodem na przeciwległy pas jezdni. Na miejscu zdarzenia w miejscowości Wygoda wciąż trwają czynności policyjne z udziałem prokuratora.

RadioZET.pl/PAP