Zamknij

Jechał autostradą pod prąd. 68-latek zginął w czołowym zderzeniu

13.07.2021 15:00
Wypadek na A2. Zginął 68-letni kierowca
fot. KPP w Grodzisku Mazowieckim

68-letni mężczyzna zginął w czołowym zderzeniu samochodów osobowych na A2. Spowodował wypadek, jadąc autostradą pod prąd – poinformowała policja w Grodzisku Mazowieckim.

Wypadek zdarzył się przed godziną 2 w nocy na autostradzie A2. Kierujący volkswagenem 68-letni mężczyzna jechał pod prąd w kierunku Poznania. Na wysokości 433 kilometra zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym pojazdem marki Volvo, którym podróżowała rodzina z trojgiem dzieci. W wyniku zderzenia volvo uderzyło w jadący obok samochód marki Renault.

Wypadek na A2. 68-latek jechał pod prąd, zginął w czołowym zderzeniu

Sprawca wypadku zginął na miejscu. Rodzina, która podróżowała volvo, została przewieziona do szpitala. Po badaniach na oddziale został tylko kierowca.

Wypadek na A2. Zginął 68-letni kierowca
fot. KPP w Grodzisku Mazowieckim

Policjanci zaapelowali do kierowców o ostrożną jazdę i przestrzeganie przepisów. „Szczególnie w okresie wakacyjnym, jak i porze wieczorowo nocnej należy zwiększyć czujność za kierownicą. Trzeba również pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania, gdyż tak naprawdę nigdy nie wiemy, co nas może spotkać ze strony innych uczestników ruchu drogowego” - czytamy w komunikacie policji.

RadioZET.pl/KPP w Grodzisku Mazowieckim

C