Potrącił pieszego i uciekł z miejsca wypadku. Następnie...zderzył się z radiowozem

Redakcja
10.02.2019 21:58
Policja
fot. Shutterstock

Policjanci zatrzymali 71-latka, który w miejscowości Sierockie koło Zębu (woj. małopolskie) potrącił pieszego, a uciekając, wjechał w policyjny radiowóz - poinformowała Anna Zbroja-Zagórska z zespołu prasowego małopolskiej policji. Sprawca wypadku miał we krwi 2 promile alkoholu.

Jak podaje, krakowska "Gazeta Wyborcza", do wypadku doszło w niedzielę ok. godz. 15:30. 71-latek kierujący audi najpierw potrącił przechodnia, a następnie, zamiast udzielić poszkodowanemu pomocy bądź w jakiekolwiek sposób zainteresować się jego losem, jak najszybciej odjechał z miejsca zdarzenia. 

Chcesz otrzymywać więcej takich newsów? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Sprawca, mieszkaniec Sierockiego, uciekając z miejsca wypadku, uszkodził dwa samochody, a potem uderzył w radiowóz. Policjanci musieli skorzystać z metody tzw. kontrolowanego zderzenia, aby w ogóle zatrzymać auto. Okazało się, że 71-latek miał 2 promile alkoholu we krwi. 

Zobacz także

Potrącony mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Krakowie. Prawdopodobnie to turysta, który spędzał ferie na Podhalu.- Do szpitala trafili także policjanci. Jeden z urazem kręgosłupa, drugi nogi"- podała Zbroja-Zagórska.

RadioZET.pl/PAP/krakow.wyborcza.pl/MP