Zamknij

Auto zderzyło się z cysterną. Nie żyje 1,5-roczne dziecko

14.05.2019 14:57
Wypadek
fot. PAP

1,5-roczne dziecko zmarło w wyniku obrażeń odniesionych w zderzeniu samochodu osobowego z cysterną. Kierująca autem matka dziewczynki przebywa natomiast w szpitalu, jej stan lekarze określają jako ciężki. 

Jak podaje „Głos Wielkopolski”, do wypadku doszło w poniedziałek. W miejscowości Pamięcin (woj. wielkopolskie), na trasie Kalisz-Września zderzyły się trzy pojazdy. Kierująca Renault 33-latka jechała za Volkswagenem, którego kierowca sygnalizował zamiar skrętu w lewo. Renault zjechało wówczas na przeciwległy pas, gdzie z przeciwka nadjeżdżała cysterna.

Zobacz także

Renault zderzyło się najpierw z jednym, następnie z drugim samochodem, po czym wypadło z trasy i dachowało. Metalowe części dachu zraniły siedzące w foteliku 1,5-roczne dziecko, które z kierującą pojazdem matką, również ranną, trafiło do szpitala. 

Oboje najpierw przetransportowani zostali do lecznicy w Kaliszu, a dziewczynka ostatecznie wylądowała w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Niestety, pomimo starań lekarzy dziecka nie udało się uratować. Jego matka zaś nadal przebywa w szpitalu, jej stan określany jest jako ciężki, ale stabilny. 

RadioZET.pl/Głos Wielkopolski/Facebook