Skakali ze skał na krakowskim Zakrzówku. 14-latek nie żyje

26.06.2019 09:02
Zakrzówek w Krakowie. Nastolatek skoczył do wody i utonął
fot. ANNA KACZMARZ / DZIENNIK POLSKI / POLSKA PRESS/Polska Press/East

Tragiczny wypadek na krakowskim Zakrzówku. Ratownikom nie udało się uratować 14-letniego chłopca, który we wtorek wieczorem razem z kolegami skoczył do wody.

Na krakowskim Zakrzówku grupa nastoletnich chłopców skakała we wtorek ze skały do zalewu. Jeden z nich się nie wynurzył. Chłopiec był pod wodą przez kilkanaście minut.

– Zgłoszenie do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło o godzinie 19.17. Pięcioro chłopców skakało do wody z około 10-metrowej skały. Niestety jeden z nich nie dopłynął do brzegu – mówi nadkom. Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Pierwsze służby pojawiły się na miejscu po kilku minutach. Mimo dwugodzinnej reanimacji 14-latka nie udało się uratować.

Jak mówi mł. bryg. Jarosław Zawadzki ze Straży Pożarnej w Krakowie, ciało chłopca znaleziono na głębokości około 23 metrów.

Zobacz także

Czarna seria utonięć w Polsce

Tylko w poniedziałek utonęło aż 5 osób. Niestety tragiczny bilans rośnie z każdym dniem. Według Rządowego Centrum Bezpieczeństwa tylko od 1 kwietnia do 25 czerwca śmierć w takich okolicznościach poniosły 143 osoby.

Jak wynika ze statystyk, najczęstszymi przyczynami utonięć jest pływanie po alkoholu i przecenianie swoich umiejętności.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Krakowska/TVN24