Zamknij

Zamknięto jedną piątą escape roomów skontrolowanych po tragedii w Koszalinie

Redakcja
08.02.2019 15:56
Zamknięto jedną piątą escape roomów skontrolowanych po tragedii w Koszalinie
fot. shutterstock.com

Po tragicznym pożarze pokoju zagadek w Koszalinie w całej Polsce skontrolowano 520 z 545 escape roomów – najwięcej na Mazowszu i Pomorzu. Jak poinformował w piątek szef MSWiA Joachim Brudziński, części z nich nie udało się skontrolować ze względu na ich sezonową aktywność.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W sprawdzonych pokojach zagadek stwierdzono prawie 2 tysiące uchybień dotyczących bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Chodzi m.in. o zamykanie drzwi ewakuacyjnych w sposób uniemożliwiający ich natychmiastowe otwarcie w przypadku pożaru, niewłaściwą szerokość dróg ewakuacyjnych i brak ich oznakowania oraz brak gaśnic i urządzeń przeciwpożarowych. 

Część z pokojów zagadek zamknięto. Decyzja dotyczy 102 lokali w całej Polsce.

Zobacz także

Brudziński: akcja przyniosła dobre efekty

„Dotychczas w wyniku działań straży w 133 lokalach usunięto wszystkie uchybienia z zakresu ochrony przeciwpożarowej, które stwierdzono podczas kontroli. To jeszcze jeden dowód, proszę państwa, na to, że tego typu akcja tak naprawdę nie miała na celu utrudniania życia, czy możliwości prowadzenia działalności gospodarczej przedsiębiorcom, ale tak naprawdę przyniosła konkretne wymierne, dobre, podkreślam: dobre, efekty w postaci uchylenia tych uchybień” – powiedział szef MSWiA.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MK