Zamknij

Zwłoki noworodka zakopane w lesie pod Zgierzem. Matka z zarzutem zabójstwa

Redakcja
12.04.2019 17:20
Zwłoki noworodka zakopane w lesie pod Zgierzem. Matka z zarzutem zabójstwa
fot. Shutterstock

Zarzut zabójstwa swojego dziecka usłyszała 37-letnia kobieta. Grozi jej kara dożywotniego pozbawienia wolności – poinformował w piątek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku 

Zwłoki noworodka, zakopane w lesie pod Zgierzem, policja odnalazła w środę wieczorem. W związku z tą sprawą zatrzymano 37-letnią kobietą oraz jej rodziców.

Według biegłych do zgonu dziewczynki doszło już po jej narodzeniu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że noworodek był prawidłowo rozwinięty i zdolny do samodzielnego życia poza organizmem matki.

Zobacz także

Kobieta przebywa obecnie w zgierskim szpitalu, gdzie została przesłuchana i gdzie usłyszała zarzut zabójstwa swojego dziecka. Jak poinformował Kopania, 37-latka formalnie nie przyznała się do przedstawionego jej zarzutu, choć w złożonych wyjaśnieniach potwierdziła popełnienie przestępstwa.

Z jej relacji wynika, że nie chciała mieć dziecka, ciążę ukrywała przed otoczeniem, w tym przed najbliższymi. Wszystko wskazuje na to, że zażywała także środki, które mogły doprowadzić do poronienia.

Umieściła córkę w foliowym worku i poszła do pobliskiego lasu

We wtorek, w przeddzień zatrzymania, od rana źle się czuła. Gdy jej rodzice poszli do pracy, urodziła. Potwierdziła, że dziecko przyszło na świat żywe. Po około godzinie od porodu umieściła córkę w foliowym worku i poszła do pobliskiego lasu, zabierając ze sobą szpadel. Zakopała noworodka. Następnie wróciła do domu i zajęła się sprzątaniem.

Zobacz także

Jak poinformował rzecznik, jeszcze w piątek zapadnie decyzja o skierowaniu do sądu wniosku o aresztowanie kobiety. Dodał, że planowane jest także poddanie podejrzanej badaniom sądowo-psychiatrycznym.

Kopania zwrócił uwagę, że nie potwierdziły się na obecnym etapie śledztwa przypuszczenia co do udziału w zbrodni rodziców 37-latki, których wraz z nią zatrzymano. Zostali zwolnieni i przesłuchani w charakterze świadków.

RadioZET.pl/PAP