Zamknij

15-latka zgwałcona w morzu niedaleko plaży. Policja poszukuje napastnika

22.07.2021 11:54
Plaża w Bournemouth
fot. GLYN KIRK/AFP/East News

15-letnia dziewczynka została zgwałcona przez młodego mężczyznę w morzu niedaleko plaży w Bournemouth - podaje BBC. Brytyjska policja poszukuje napastnika. 

Do gwałtu na 15-latce doszło w angielskim Bournemouth na zatłoczonej plaży w pobliżu Oceanarium. Dziewczyna została wciągnięta do morza i wykorzystana seksualnie przez nieznajomego młodego mężczyznę, który powiedział jej, że ma 17 lat. 

15-latka zgwałcona w morzu niedaleko plaży. Policja poszukuje napastnika

Jak podaje BBC, napastnik to najprawdopodobniej obywatel Pakistanu o szczupłej, ale wysportowanej budowie ciała. Młody mężczyzna ma krótkie i ciemne włosy. W momencie popełnienia przestępstwa miał na sobie czarne lub szare szorty kąpielowe.

Policja zaapelowała do turystów, którzy w niedzielę wypoczywali na plaży, o dostarczenie nagrań lub zdjęć, które pomogą w ujęciu sprawcy gwałtu. Śledczy nie wykluczają, że 17-latek uciekł do Birmingham. 

- Incydent, co zrozumiałe, wywołał niepokój wśród lokalnej społeczności. Chcielibyśmy zapewnić opinię publiczną, że funkcjonariusze policji będą przeprowadzać dodatkowe patrole w okolicy plaży - powiedział inspektor Wayne Seymour z policji w Dorset. 

RadioZET.pl/BBC