Zamknij

Atak nożownika w Wiedniu. Cztery osoby zostały ranne. Policja ujęła sprawcę

PAP
26.10.2021 20:46
Atak nożownika w Wiedniu
fot. boyphare/Shutterstock (ilustracyjne)

Atak nożownika w Wiedniu. We wtorek po południu 35-latek dźgnął nożem przypadkowych przechodniów. Co najmniej 4 osoby zostały ranne. Zdaniem śledczych sprawcą jest osoba z problemami psychicznymi, a motyw polityczny czy religijny jest mało prawdopodobny.

Policja podała, że 35-latek zabrał nóż z baru na terenie wiedeńskiej dzielnicy Brigittenau, a następnie zaatakował przypadkowych przechodniów na ulicy. Cztery osoby zostały ranne. Ofiary ataku to dwie kobiety i dwóch mężczyzn w wieku od 48 do 64 lat. Życie żadnej z tych osób nie jest zagrożone.

Podejrzany Austriak został aresztowany. - Po wstępnym dochodzeniu motyw polityczny lub religijny został uznany za mało prawdopodobny - podkreśliła policja w Wiedniu i dodała, że zidentyfikowała już personalia sprawcy, który najprawdopodobniej ma problemy psychiczne.

Nożownik zaatakował w Wiedniu. Policja o szczegółach

Jak poinformowała Corina Had, rzeczniczka wiedeńskiej służby ratowniczej, w miejscu zdarzenia działało dziewięć zespołów ratunkowych, w tym grupa do zadań specjalnych. - W trakcie doraźnej opieki medycznej okazało się, że na szczęście poszkodowani doznali jedynie powierzchownych skaleczeń, drobnych ran kłutych i skaleczeń od ciosów zadanych rękojeścią noża - mówi rzeczniczka. Osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitali.

35-latek został otoczony i aresztowany przez funkcjonariuszy komisariatu policji w Brigittenau. - Mężczyzna podawał nieskładne informacje, co mogło wywołać wrażenie zaburzeń psychicznych - podaje portal.

Policja zaapelowała do świadków, którzy nagrywali materiały wideo lub robili zdjęcia na miejscu zdarzenia, o niepublikowanie ich na portalach społecznościowych ze względu na dobro poszkodowanych i przekazanie tych materiałów policji do celów dochodzeniowych.

RadioZET.pl/PAP - Marzena Szulc