Zamknij

Przerażenie w podstawówce. 11-latek zagroził nauczycielce, że zetnie jej głowę

13.11.2020 18:16
groził, że obetnie nauczycielce głowę
fot. Shutterstock

11-letni muzułmański uczeń berlińskiej szkoły zagroził nauczycielce, że zetnie jej głowę. - Jeśli poniosę jakieś konsekwencje za to, że moi rodzice nie przyszli, to zrobię z tobą to samo, co chłopak z nauczycielem w Paryżu - groził nastolatek. Sprawą zajął się nadzór szkolny i Urząd ds. Młodzieży (Jugendamt).  

11-latek z muzułmańskiej rodziny groził nauczycielce szkoły podstawowej im. Christiana Morgensterna w Berlinie-Spandau, że zetnie jej głowę, jeżeli otrzyma karę. - Jeśli poniosę jakieś konsekwencje za to, że moi rodzice nie przyszli, to zrobię z tobą to samo, co chłopak z nauczycielem w Paryżu - powiedział.

Nastolatek nawiązywał na makabrycznej zbrodni w podparyskim liceum Conflans Saint-Honorine, gdzie 18-letni uczeń zamordował nauczyciela historii. Zbrodnię zakwalifikowano jako "islamistyczny atak terrorystyczny".

11-letni uczeń z muzułmańskiej rodziny groził nauczycielce, że zetnie jej głowę

Sprawą zajął się nadzór szkolny i Urząd ds. Młodzieży (Jugendamt).  - Uczeń przeprosił nauczyciela – powiedziała dyrektorka szkoły. - Niemniej jednak użył tego stwierdzenia. I chciałabym wiedzieć, skąd u dziecka takie wypowiedzi - dodała.

Zobacz także

Okazuje się jednak, że 11-latek już wcześniej wysuwał podobne groźby. - Byłem przy tym, jak chłopiec oznajmił tuż po ogłoszonej minucie ciszy dla uczczenia zamordowanego Samuela Paty, że może zginąć ktoś, kto obraził proroka, bo zabicie w takim przypadku jest w porządku - powiedział szkolny pracownik socjalny w rozmowie z "Tagesspiegel".

Rzecznik szkoły przyznaje, że od czasu do czasu zdarzają się przypadki problemów religijnych i ekstremistycznych.

RadioZET.pl/ Polsat News/ Tagesspiegel