Zamknij

Chcieli być jak Spider-Man. Dali się ugryźć czarnej wdowie

26.05.2020 15:30
Czarna Wdowa
fot. Shutterstock

Trzej bracia z Boliwii chcieli być jak Spider-Man. Chłopcy uwierzyli, że po ugryzieniu pająka, zyskają bohaterskie moce. Dzieci znalazły czarną wdowę, która ich ukąsiła. W ciężkim stanie trafili do szpitala.

Chłopcy w wieku 8, 10 i 12 lat mieszkający w Chayanta w Boliwii zajmowali się wypasaniem kóz. Bracia wpadli na pomysł zdobycia supermocy. Po odnalezieniu pająka, dzieci zaczęły dziobać go patykiem, aby ten zaatakował — przekazał "Fox News".

Czarna wdowa ukąsiła dzieci

Jak się okazało później, chłopców ugryzła czarna wdowa. Dzieci chwilę po ukąszeniu zaczęły odczuwać działanie jadu. Matka, gdy zauważyła niepokojące objawy, zabrała dzieci do miejscowego ośrodka zdrowia.

Zobacz także

Tam ich stan zdrowia zaczął się pogarszać. Lekarze zadecydowali o przeniesieniu braci do szpitala w mieście Llallagua. Tam 8- 10- i 12-latek spędzili noc. Ich stan nadal był ciężki. Dzieci mocno się pociły, miały silne dreszcze i gorączkę. Przetransportowane je do szpitala dziecięcego w La Paz - dodał "Fox News".

Zobacz także

Po podaniu chłopcom surowicy, ich stan zdrowia znacznie się poprawił. Gdy w pełni wrócili do sił, wypisano ich ze szpitala.

RadioZET.pl/Fox News