Zamknij

Polak zamordowany w Irlandii

Redakcja
22.02.2017 17:19
Irlandia
fot. Twitter/3news

Irlandzka policja zatrzymała dwóch mężczyzn w związku z zabójstwem, jakiego dokonano na jednej ze stacji benzynowych. Jeden z zaatakowanych, obywatel Polski, nie żyje, drugi trafił do szpitala. Sprawę wyjaśnia policja.

Do incydentu doszło we wtorek wieczorem na parkingu dla tirów przy stacji benzynowej w Fermoy niedaleko miasta Cork. O sprawie jako pierwsze doniosły lokalne media:

Dwaj mieszkający w okolicy mężczyźni, klienci stacji, wdali się w sprzeczkę i przepychankę z dwoma kierowcami ciężarówek, którzy zatrzymali się tam na postój. Wywiązała się między nimi bójka, w wyniku której jeden z uczestników doznał poważnych obrażeń głowy (spowodowanych prawdopodobnie uderzeniami metalowym prętem) i po przewiezieniu do szpitala zmarł. Drugi z mężczyzn z Fermoy również trafił pod opiekę lekarzy, ale jego życiu nic nie zagraża.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Kierowcy tirów zostali już aresztowani, na razie nie postawiono im zarzutów. Sprawę bada policja i miejscowa prokuratura. Ustalono, że wszyscy czterej uczestnicy awantury to Polacy. O zdarzeniu poinformowano już także ambasadę w Dublinie.

RadioZET.pl/TVN 24/Twitter/MP