Zamknij

JP Morgan chce się przenieść z Londynu do Warszawy. 2,5 tys. nowych miejsc pracy

Redakcja
26.04.2017 17:47
JP Morgan chce się przenieść z Londynu do Warszawy. 2,5 tys. nowych miejsc pracy
fot. EastNews

JP Morgan, jeden z największych holdingów finansowych na świecie, chce przenieść część swojej działalności z londyńskiego City do Warszawy. W stolicy miałoby powstać centrum zatrudniające 2,5 tys. osób – informuje Reuters.

Zaawansowane rozmowy

Agencja, powołując się na anonimowe źródło, poinformowała o planach JP Morgan. Rozmowy w sprawie przeniesienia części działalności z Londynu do Warszawy mają być w zaawansowanym stadium. Przedstawiciele bankowego giganta mieli odwiedzić już Warszawę i ponoć mają już na oku biurowiec, w którym powstanie największe tego typu centrum w kraju.

Poza Warszawą JP Morgan miał interesować się też Wrocławiem i Budapesztem, jednak wybór padnie najprawdopodobniej na stolicę Polski. Tylko tam jest wystarczająco pojemny rynek pracy - podaje Reuters.

Zobacz także

Bolesne konsekwencje Brexitu

JP Morgan Chase & Co to jeden z największych holdingów finansowych na świecie z aktywami wartymi 2,5 biliona dolarów (dane z 2012 r.). Jest liderem w zakresie bankowości inwestycyjnej oraz usługach dla klientów biznesowych. Jeśli plany, o których pisze Reuters, wejdą w życie, w stolicy przybędzie 2,5 tysiąca nowych miejsc pracy. Pierwsi mieliby znaleźć zatrudnienie jeszcze w tym roku. Wiele wskazuje na to, że obawy Brytyjczyków, że po Brexicie firmy będą wycofywać się z Wysp, były uzasadnione.

RadioZET.pl/Money.pl/Reuters/Wikipedia/strz