Zamknij

Policjantki patrolują ulice w szortach. Mają przyciagnąć turystów

Redakcja
07.07.2018 17:18
Liban. Policjantki patrolują ulice w szortach
fot. BBC NEWS

Władze miasta Burummana w środkowym Libanie podjęły decyzję, aby młode policjantki patrolujące ulice były ubrane w szorty. Ma to być forma atrakcji, która przyciągnie turystów. Mieszkańcy miasta, jak internauci podzielni są w ocenie tego pomysłu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Wszyscy są szczęśliwi - tak swoją decyzję w rozmowie z BBC News tłumaczy Pierre Akchar, burmistrz miasta Burummana. To on jest autorem kontrowersyjnego pomysłu na promocję. Dodał, że dla części ludzi policjantki patrolujące w szortach mogą być seksistowskie lub normalne "w zależności od edukacji" poszczególnych osób.

Zobacz także

- Każdego roku staramy się zaszokować międzynarodowe media, żeby przyciągnąć uwagę lokalnych mieszkańców i turystów. To piękne - argumentował burmistrz miasta.

Same policjantki zapytane przez dziennikarzy o swoje letnie nowe uniformy nie czują się oburzone. - To coś nowego. To pokazuje, że Liban jest taki sam jak reszta świata - odpowiedziała młoda funkcjonariuszka. Dodała, że wszystkie jej koleżanki z formacji są studentkami uniwersytetu i mają ponad 20 lat.

Zobacz także

Lokalni mieszkańcy są podzieleni w ocenie pomysłu lokalnych władz. Dla części to czysty marketing i seksizm - pozostali nie widzą nic zdrożnego w krótkich uniformach funkcjonariuszek. Tym bardziej, że w zwrotnikowym klimacie zdecydowana większość mieszkańców i turystów chodzi w krótkich spodenkach. Gorąca dyskusja na ten temat rozgorzała również w mediach społecznościowych.

Zobacz także

RadioZET.pl/BBC News/PTD