Zamknij

Kolejny dron nad Gatwick. Lotnisko wciąż sparaliżowane

Redakcja
20.12.2018 15:02
Kolejny dron nad Gatwick. Lotnisko wciąż sparaliżowane
fot. AP/Associated Press/East News/Tim Ireland

Londyńskie lotnisko Gatwick, zamknięte w środę późnym wieczorem, gdy w pobliżu zauważono dwa drony, pozostaje nieczynne w czwartek i nie wiadomo na razie, kiedy wznowi działalność. W czwartek znów zauważono tam drona.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Szef operacji lotniczych na Gatwick, Chris Woodroofe, powiedział o tym BBC.

Zobacz także

– W ostatniej godzinie widziano tam kolejnego drona, więc na tym etapie nie otwieramy (lotniska) i nie mogę powiedzieć, kiedy otworzymy – oświadczył. Zapewnił, że nastąpi to dopiero, kiedy można to będzie zrobić bezpiecznie.

Drony w pobliżu Gatwick „rozmyślnym aktem”

Lotnisko otwarto na krótko około godziny 3 nad ranem w czwartek, ale z powodu kolejnego drona zamknięto je już po 45 minutach.

Zamknięcie Gatwick naraziło na poważne niedogodności dziesiątki tysięcy pasażerów. Samoloty kierowane są na inne lotniska, oba terminale są pełne ludzi, z których wielu spędziło tam noc na ławkach i na podłodze.

Zobacz także

Policja podkreśla, że loty dronów w pobliżu Gatwick są „rozmyślnym aktem mającym na celu zakłócenie działania portu lotniczego”. Zastrzeżono jednak, że nic nie wskazuje na podłoże terrorystyczne.

Zobacz także

Rzecznik premier Theresy May podkreślił, że loty dronów w pobliżu londyńskiego lotniska są działaniem nieodpowiedzialnym i absolutnie nie do przyjęcia. Wyraził współczucie pasażerom narażonym na tak wielkie niedogodności.

RadioZET/PAP/JZ