Zamknij

Meghan Markle i książe Harry rezygnują. Pałac Buckingham wydał oświadczenie

Dominik Gołdyn
09.01.2020 09:16
Meghan Markle i książe Harry rezygnują. Pałac Buckingham wydał oświadczenie
fot. ---

Meghan Markle oraz książe Harry zapowiedzieli rezygnację z roli wysokich rangą członków rodziny królewskiej. Pałac Buckingham oświadczył, że dyskusje z nimi na ten temat znajdują się na wczesnym etapie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Meghan Markle oraz książe Harry niespodziewanie poinformowali, że zamierzają zrezygnować z roli wysokich rangą członków rodziny królewskiej. Meghan i Harry chcą pracować, aby stać się niezależnymi finansowo oraz planują dzielić swój czas miedzy Wielką Brytanią a Ameryką Północną.

Zamierzamy wycofać się jako ''wysocy rangą'' członkowie rodziny królewskiej i pracować, aby stać się niezależnymi finansowo, jednocześnie nadal w pełni wspierając Jej Królewską Mość. To z waszą zachętą, szczególnie w ciągu ostatnich kilku lat, czujemy się gotowi na tę zmianę

napisali w oświadczeniu zamieszczonym na Instagrami

Meghan Markle oraz książe Harry dodali jednak, że zamierzają "kontynuować wypełnianie obowiązków wobec Królowej, Wspólnoty Narodów i instytucji objętych patronatem".

Meghan Markle i książe Harry odchodzą z monarchii. Pałac Buckingham reaguje 

Pałac Buckingham, odnosząc się do zapowiedzi księcia Harry'ego i księżnej Meghan o rezygnacji z roli wysokich rangą członków rodziny królewskiej, oświadczył, że dyskusje z nimi na ten temat znajdują się na wczesnym etapie.

Rozumiemy ich pragnienie, aby przyjąć inne podejście, ale są to skomplikowane kwestie, które będą wymagały czasu. Dyskusje z księciem i księżną Sussex są na wczesnym etapie

napisano w oświadczeniu Pałacu Buckingham

W październiku ubiegłego roku Meghan Markle i książe Harry publicznie ujawnili swoje zmagania z tym, że ich życie znajduje się pod nieustanną obserwacją mediów.

Zobacz także

Jak podała stacja BBC, Harry i Meghan Markle nie uprzedzili nikogo z rodziny królewskiej o swoim postanowieniu. Według jej źródeł, Pałac Buckingham jest "rozczarowany" tym oświadczeniem, a część z członków rodziny królewskiej czuje się "dotknięta" formą, w jakiej zostało go ogłoszone.

RadioZET.pl/PAP