Zamknij

Omal nie wykoleili pociągu. Układali na torach... stos kamieni

07.08.2019 23:41
Wykolejony pociąg
fot. MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News

Dwóch nastolatków z Polski omal nie doprowadziło do wykolejenia się jadącego z Niemiec pociągu – donosi serwis niemieckiej gazety „Saachsische Zeitung”. Wszystko za sprawą układanych przez nich... kamieni na torach.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Pociąg omal nie wykoleił się na torach już po polskiej stronie granicy, za Nysą. Pierwszy ze składów przejechał przez „pułapkę”. Młodzieńcy nie odpuścili. Postanowili ułożyć jeszcze lepszą przeszkodę na kolejny pociąg.

Zobacz także

Maszynista kolejnego pociągu z Hirschfelde z Niemiec został jednak ostrzeżony. Zatrzymał skład tuż przed stosem kamieni. Konduktor wyszedł i usunął kamienie z torów. Gdy wrócił, by ruszyć pociąg z ukrycia wyskoczyli sprawcy zamieszania. Na sypiących kolejną górę kamieni czekał już patrol niemieckiej policji.

Wezwany na miejsce patrol policji przyłapał ich, kiedy znosili kolejne kamienie na tory 

„Saachsische Zeitung”

Policjanci zrobili zdjęcie nastolatkom, ale nie mogli interweniować.

- Do zdarzenia doszło bowiem po polskiej stronie. Skontaktowali się więc z polskimi kolegami – informowała niemiecka policja.

Za szkody odpowiedzą teraz opiekunowie dzieci. Dwójka nastolatków jest bowiem za młoda, żeby ponieść konsekwencje swoich działań. Skutek ich idiotycznej zabawy mógł kosztować życie dziesiątki pasażerów.

RadioZET.pl/