Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ruch lotniczy w Hanowerze wstrzymany! Samochód wjechał na płytę lotniska, miał polską rejestrację [AKTUALIZACJA]

29.12.2018 19:41
xxx wiadomosci

Na lotnisku w Hanowerze wstrzymano w sobotę po południu ruch lotniczy po tym, jak nieuprawniony pojazd wtargnął przez bramę na płytę lotniska. Samochód ma polską rejestrację. Kierowcę aresztowano, mężczyzna był pod wpływem narkotyków.

Ruch lotniczy w Hanowerze wstrzymany!  Samochód wjechał na płytę lotniska, miał polską rejestrację [AKTUALIZACJA] fot. dpa/AP/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Trwa policyjne śledztwo. Jak poinformowała policja, badania wykazały, że dwudziestokilkulatek był pod wpływem amfetaminy i kokainy. Nie miał przy sobie dokumentów, na razie nie wiadomo, jakiej jest narodowości.

W ramach rutynowych środków służby bezpieczeństwa przeszukały pojazd. Terminal w jego pobliżu został zamknięty, pozostałe dwa są otwarte.

Z lotniska nie startują samoloty, wstrzymano też lądowania. Maszyny znajdujące się w powietrzu odsyłane są do innych portów lotniczych.

AKTUALIZACJA:

Jak poinformowała na Twitterze policja z Hanoweru, w samochodzie nie znaleziono niebezpiecznych przedmiotów. Około 20:05 ruch na lotnisku został wznowiony.

RadioZET.pl/PAP/JŚ

Oceń