Zamknij

Polacy dyskryminowani na Wyspach. Sklep zakazał im mówić po polsku!

Redakcja
26.09.2017 17:50
Polacy dyskryminowani na Wyspach. Sklep zakazał im mówić po polsku!
fot. Wikimedia.Commons

W brytyjskim oddziale Vision Express w hrabstwie Nottinghamshire wprowadzono zakaz mówienia po polsku. MSZ przypomina, że to nie pierwsze takie obostrzenia wobec obywateli Polski. Resort uznaje je za działania dyskryminujące. 

Zagłosuj

Czy zakaz wprowadzony przez właściciela to dyskryminacja Polaków?

Liczba głosów:

We wrześniu br. polscy pracownicy zostali poproszeni przez kierownictwo Vision Express w jednym z zakładów pracy w hrabstwie Nottinghamshire o niemówienie w rodzimym języku podczas przerwy obiadowej - donosi portal tvp.info powołując się na informację resortu spraw zagranicznych.

Wprowadzony zakaz miał zdaniem pracodawców ''ułatwić współpracę między pracownikami''. Sprawą nagłośnioną przez polonijne media w Wielkiej Brytanii zajęło się polskie MSZ. Resort stwierdził, że wprowadzenie takiego zakazu „można uznać za dyskryminujące”. Firma ostatecznie wycofała się z zakazu. 

Zobacz także

Ilona Korzeniowska, redaktor naczelna portalu dla Polonii brytyjskiej „Polish Express” przypomina, że do podobnych sytuacji dyskryminacji polskich obywateli dochodzi na Wyspach bardzo często - pisze portal tvp.info.

RadioZET.pl/tvp.info/DG