Zamknij

Zabił, poćwiartował i zjadł własną matkę. Część zwłok ukrył w zamrażarce

16.06.2021 19:36
zabił i zjadł matkę
fot. Hiszpańska policja

Alberto S.G. został skazany na 15 lat i 5 miesięcy więzienia za zabicie, poćwiartowanie oraz zjedzenie ciała swojej matki. Część jej zwłok morderca ukrył w zamrażarce.

Hiszpania. Sąd w Madrycie skazał na 15 lat i pięć miesięcy więzienia 26-letniego mieszkańca aglomeracji stołecznej za zabicie, poćwiartowanie oraz zjedzenie ciała swojej matki. Część jej zwłok morderca ukrył w zamrażarce.

Według wyroku opublikowanego we wtorek przez agencję Europa Press, Alberto S.G. był poczytalny w chwili popełnienia przestępstwa, które miało miejsce w lutym 2019 roku. Sąd orzekł też karę odszkodowania w wysokości 60 tys. euro dla drugiego syna zamordowanej kobiety.

Zabił, poćwiartował i zjadł swoją matkę. Część zwłok ukrył w zamrażarce

Makabryczna zbrodnia wyszła na jaw, gdy jedną z sąsiadek ofiary, zaniepokojona nagłym zniknięciem znajomej, po kilku tygodniach od ostatniego z nią spotkania skontaktowała się z funkcjonariuszami policji.

Wszczęte wiosną 2019 roku dochodzenie już w trakcie pierwszej wizyty w domu zaginionej kobiety przyniosło odpowiedź na pytanie o jej losy.

Otwierając drzwi funkcjonariuszom policji Alberto S.G. wyjaśnił, że matka jest "obecna w domu". Po chwili dodał, że kobieta "nie żyje". Fragmenty jej ciała śledczy znaleźli następnie w różnych miejscach domu, m.in. w jej łóżku, a także w zamrażarce.

zabił matkę ciało ukrył w lodówce
fot. Hiszpańska policja

Podczas dochodzenia inspektorzy ustalili, że mężczyzna gotował ciało matki przechowywane w zamrażarce, a następnie spożywał je przez co najmniej 15 dni. Ludzkim mięsem karmił również swojego psa.

RadioZET.pl/ PAP/ Hiszpańska Policja