Zamknij

Pies nadepnął na karabin, a ten wystrzelił. Nie żyje jedna osoba

25.01.2023 07:44

W tragicznym wypadku w amerykańskim stanie Kansas myśliwy został zastrzelony przez psa. Podczas weekendowego polowania pies nastąpił na strzelbę, która wypaliła, zabijając mężczyznę. To nie pierwszy tego typu incydent w ostatnich latach.

Myśliwy
fot. Shutterstock.com (zdjęcie ilustracyjne)

Mężczyzna siedział na przednim siedzeniu pickupa, a pies nadepnął na karabin, który leżał na tylnym siedzeniu. To spowodowało, że broń wystrzeliła prosto w mężczyznę - poinformował we wtorek amerykański "Newsweek".

USA. Pies nadepnął na karabin, myśliwy nie żyje

Funkcjonariusze z biura szeryfa hrabstwa Sumner przybyli w sobotę na miejsce zdarzenia, by stwierdzić, że mężczyzna został postrzelony w plecy i mimo zastosowania reanimacji w ciągu kilku minut od postrzału mężczyzna zmarł na miejscu.

W artykule "Newsweeka" wyjaśniono, że w stanie Kansas ludzie muszą obowiązkowo ukończyć kurs bezpieczeństwa i specjalistyczne szkolenie, aby uzyskać pozwolenie na broń. Myśliwi są również zobowiązani do bycia na bieżąco ze znajomością zasad bezpieczeństwa związanego z posiadaniem broni.

Sieć CBS przypomina, że w ostatnich latach miało miejsce kilka innych incydentów z bronią związanych z psami. W 2017 roku łowca bażantów ze stanu Iowa został przypadkowo postrzelony i ranny, gdy pies nadepnął na osłonę spustu strzelby.

Z kolei w roku 2022 myśliwy zginał, gdy wkładał swojego psa na tylne siedzenie swojej ciężarówki. Łapa psa dotknęła załadowanej strzelby, rozładowując broń i zabijając łowcę.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP