Oceń
Mężczyzna siedział na przednim siedzeniu pickupa, a pies nadepnął na karabin, który leżał na tylnym siedzeniu. To spowodowało, że broń wystrzeliła prosto w mężczyznę - poinformował we wtorek amerykański "Newsweek".
USA. Pies nadepnął na karabin, myśliwy nie żyje
Funkcjonariusze z biura szeryfa hrabstwa Sumner przybyli w sobotę na miejsce zdarzenia, by stwierdzić, że mężczyzna został postrzelony w plecy i mimo zastosowania reanimacji w ciągu kilku minut od postrzału mężczyzna zmarł na miejscu.
W artykule "Newsweeka" wyjaśniono, że w stanie Kansas ludzie muszą obowiązkowo ukończyć kurs bezpieczeństwa i specjalistyczne szkolenie, aby uzyskać pozwolenie na broń. Myśliwi są również zobowiązani do bycia na bieżąco ze znajomością zasad bezpieczeństwa związanego z posiadaniem broni.
Sieć CBS przypomina, że w ostatnich latach miało miejsce kilka innych incydentów z bronią związanych z psami. W 2017 roku łowca bażantów ze stanu Iowa został przypadkowo postrzelony i ranny, gdy pies nadepnął na osłonę spustu strzelby.
Z kolei w roku 2022 myśliwy zginał, gdy wkładał swojego psa na tylne siedzenie swojej ciężarówki. Łapa psa dotknęła załadowanej strzelby, rozładowując broń i zabijając łowcę.
RadioZET.pl/PAP
Oceń artykuł