Zamknij

Nożownik zaatakował dzieci idące do szkoły. Dwie uczennice ciężko ranne

05.12.2022 14:11

Atak nożownika w miejscowości Illerkirchberg w pobliżu Monachium. Nieznany sprawca w poniedziałek zranił dwie uczennice w wieku 13 i 14 lat. Mężczyzna został już aresztowany.

Atak nożownika w Niemczech
fot. Shutterstock

Dwie uczennice zostały zaatakowane w drodze do szkoły podstawowej. Naoczni świadkowie natychmiast wezwali policję i pogotowie. Dziewczynki z poważnymi obrażeniami zostały przewiezione do szpitala – podał niemiecki dziennik "Bild".

ZOBACZ: Zmarła 14-latka zaatakowana w drodze do szkoły w Illerkirchberg

Niemcy. Atak nożownika na dwie uczennice

Sprawca zbiegł do pobliskiego budynku mieszkalnego, najprawdopodobniej ośrodka dla uchodźców. Policja zatrzymała tam trzy osoby, w tym podejrzanego o atak.

Nie jest jasne, czy napastnik znał dzieci, które zaatakował. Nie jest też znany motyw ataku. Śledczy nie podali również szczegółów dotyczących obrażeń uczennic. Trwa śledztwo. Według burmistrza Illerkirchberg Markusa Hausslera lokalna społeczność jest w szoku. Polityk zapowiedział dodatkowe wsparcie dla rodzin poszkodowanych dziewczynek.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Bild/PAP