Obserwuj w Google News

Ogromny pożar w zakładzie meblarskim. Dym było widać z wielu kilometrów

2 min. czytania
07.10.2022 11:00
Zareaguj Reakcja

Pożar wybuchł w zakładzie produkującym meble w miejscowości Łąkie koło Świebodzina (woj. lubuskie). Straż pożarna przekazała, że w środku znajdują się materiały łatwopalne - przekazała Wirtualna Polska. Sytuacja została już opanowana.

pożar
fot. Facebook.com/OSP Mostki

Dym było widać ze Świebodzina i trasy S3. – Na miejscu jest już 15 jednostek straży pożarnej – powiedział Wirtualnej Polsce po godz. 8 mł. bryg. Dariusz Szymura, rzecznik lubuskiej straży pożarnej.

Redakcja poleca

Łąkie. Pożar w zakładzie meblarskim. W środku materiały łatwopalne

Jak podawał portal swiebodzin.naszemiasto.pl, główna hala zakładu całkowicie spłonęła. Działania strażaków były utrudnione ze względu na zabudowę hal, które mają metalową konstrukcję i kryte są blachą.

Oglądaj

- Pożarem jest objęta duża hala produkcyjna. W środku znajdują się materiały łatwopalne, na przykład pianki. Na miejscu pracuje 15 zastępów, pożar nie jest opanowany - poinformował przed godz. 9 bryg. Marcin Bohuszko z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie, cytowany przez tvn24.pl.

Z żywiołem w kulminacyjnym momencie walczyło 16 zastępów straży pożarnej i 70 ratowników. Pożar został już opanowany. - Nikt nie odniósł obrażeń – poinformował PAP z-ca komendanta powiatowego PSP w Świebodzinie Marcin Bohuszko.

- Pożar szybko się rozprzestrzeniał za sprawą znajdujących się w hali produkcyjnej, magazynach i pod wiatami materiałów palnych, czyli m.in. dużych ilości pianki poliuretanowej, drewna czy płyt pilśniowych. Udało się go już opanować i uratować cześć obiektów firmy. Obecnie trwa dogaszanie – powiedział Bohuszko.

Dodał, że na razie nie jest znana przyczyna pożaru. Jej ustaleniem zajmie się biegły z zakresu pożarnictwa i policja.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/tvn24.pl/Wirtualna Polska/swiebodzin.naszemiasto.pl/PAP