Obserwuj w Google News

Niejasne okoliczności śmierci księdza. "Nikt z nas nie wie, co się stało"

2 min. czytania
10.09.2022 14:56
Zareaguj Reakcja

Prokuratura Rejonowa w Garwolinie bada sprawę śmierci proboszcza parafii w Miętnem (woj. mazowieckie). Na początku września duchowny trafił do szpitala z ranami kłutymi na ciele i po kilku dniach zmarł. Pojawiają się spekulacje, że do zdarzenia miało dojść w "niejasnych okolicznościach", choć śledczy uważają, że "kapłan targnął się na swoje życie".

Ksiądz
fot. Michał Woźniak/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Do tragedii doszło 1 września na terenie parafii w Miętnem niedaleko Garwolina (woj. mazowieckie). Jerzy P., proboszcz parafii, został znaleziony w godzinach porannych. Był ciężko ranny, miał rany kłute na ciele. Natychmiast przetransportowano go do szpitala, gdzie jednak po kilku dniach zmarł.

9 września w Marianowie (również woj. mazowieckie) odbył się pogrzeb duchownego. Biskup diecezji siedleckiej Kazimierz Gurda "wspominał zmarłego, jako gorliwego i dobrego pasterza, dbającego o piękno liturgii. Zawsze pełnego życzliwości i chęci pomocy każdemu, kto jej potrzebował" (cytat za: egarwolin.pl).

Niejasne okoliczności śmierci księdza. "Nikt z nas nie wie, co się stało"

Okoliczności śmierci duchownego są jednak dość tajemnicze. O tym również wspominał w swoim przemówieniu - także cytowanym przez lokalny portal egarwolin.pl - bp Gurda.

Redakcja poleca

- Nikt z nas nie wie, co wówczas się stało. Nikt z nas nie jest w stanie wyjaśnić do końca, co się wówczas wydarzyło. Zapewne będzie to przedmiotem dalszych badań i poszukiwań. Tajemnica tej nocy została zabrana przez księdza Jerzego - mówił.

Okoliczności śmierci ks. Jerzego bada Prokuratura Rejonowa w Garwolinie. Co ciekawe, z ustaleń śledczych wynika, że "kapłan targnął się na swoje życie. Postępowanie jest prowadzone w kierunku art. 151 kk. Prokuratura sprawdza, czy ktoś doprowadził duchownego do popełnienia samobójstwa".

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/egarwolin.pl/wp.pl