Obserwuj w Google News

PiS tworzy komisję ws. Misiewicza. Znamy nazwiska członków

Redakcja
1 min. czytania
12.04.2017 15:21
Zareaguj Reakcja

Joachim Brudziński, Mariusz Kamiński i Marek Suski wejdą w skład komisji śledczej powołanej w ramach PiS do zbadania okoliczności zatrudnienia byłego rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza.

Misiewicz
fot. East News

Informację o powołaniu specjalnej komisji Prawo i Sprawiedliwość opublikowało na swoim koncie na Twitterze:

Chodzi o dzisiejsze doniesienia "Faktu" i "Rzeczpospolitej" o nowym stanowisku, jakie otrzymał były rzecznik prasowy Ministerstwa Obrony Narodowej i były szef gabinetu politycznego Antoniego Macierewicza - został on pełnomocnikiem zarządu państwowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej ds. komunikacji w spółce.

Obie gazety pisały dziś o zarobkach i benefitach, jakie wiążą się z jego nowym zajęciem. Otóż Misiewicz ma otrzymywać miesięczne wynagrodzenie w wysokości 50 tysięcy złotych, wysoką premię i mieć do dyspozycji służbowy samochód.

Bartłomiej Misiewicz zawieszony w prawach członka PiS - ostra zapowiedź Kaczyńskiego

Kilka godzin wcześniej prezes PiS Jarosław Kaczyński podpisał decyzję zawieszającą Bartłomieja Misiewicza w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości. Poinformowała o tym rzeczniczka ugrupowania Beata Mazurek. - Decyzja o zawieszeniu Bartłomieja Misiewicza w prawach członka partii ma chronić dobry wizerunek Prawa i Sprawiedliwości - mówiła na konferencji prasowej, powołując się na art. 7 statutu partii.

RadioZET.pl/PAP/Twitter/MP