Zagraniczne media piszą o zabójstwie w Polsce. 30-letni informatyk nie żyje

31.01.2023 12:39

Ciało 30-letniego obywatela Indii znaleziono w zeszłym tygodniu w jednym z mieszkań na warszawskiej Ochocie. Mężczyzna został zamordowany, a policja zatrzymała już 40-letniego Polaka, któremu przedstawiono zarzut zabójstwa. Media z Indii podają, że jest nim właściciel lokalu, który wynajmował 30-latek.

Policja
fot. Damian Klamka/East News (zdjęcie poglądowe)

O sprawie najpierw informowały portale internetowe z Indii, m.in. india.com. Ibrahim, 30-letni informatyk, zatrudniony w jednym z banków w Warszawie, został napadnięty oraz zasztyletowany w mieszkaniu przy ul. Włodarzewskiej na Ochocie.

Zagraniczne media o zabójstwie 30-latka w Polsce

Pochodzący z Pakkaladu (południowe Indie) mężczyzna mieszkał w Polsce od 10 miesięcy, odkąd znalazł pracę jako specjalista IT. Od 24 stycznia nie można się było z nim skontaktować. Wówczas jego rodzina zwróciła się o pomoc do ambasady Indii w Warszawie. Zaniepokojeni jego zniknięciem byli także znajomi z pracy oraz przełożeni.

Jeden z jego kolegów relacjonował w rozmowie z india.com, że zaraz po zniknięciu Ibrahima udał się do jego mieszkania. Właściciel lokalu, którego 30-latek był najemcą, nie zgodził się jednak na to, by jego znajomy tam wszedł.

O tym, że postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota, mówiła w rozmowie z TVN Warszawa rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Obywatel Indii zamordowany. Zatrzymano podejrzanego

- Do zdarzenia doszło 24 stycznia. Następnego dnia w sprawie został zatrzymany 40-letni mężczyzna, Polak, któremu przedstawiono zarzut zabójstwa. W sobotę 28 stycznia sąd zastosował wobec zatrzymanego tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące - powiedziała.

Przekazała również, że na ciele ofiary znaleziono "liczne rany", a w sprawie zlecono już przeprowadzenie sekcji zwłok. Śledczy nie ujawnili jednak więcej informacji. Czekamy na opinię biegłych w zakresie ustalenia przyczyny zgonu - dodała Skrzyniarz. 

Indyjskie media - w tym india.com - sugerują, że zatrzymany i podejrzany o zabójstwo 40-latek to wspomniany wyżej właściciel mieszkania, które wynajmował Ibrahim. Polska prokuratura nie potwierdziła jednak tej hipotezy.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/india.com/TVN Warszawa