Obserwuj w Google News

Zaginęła 26-latka ze Świdnika. „Zaginięcie pierwszej kategorii"

Redakcja
3 min. czytania
01.12.2018 12:05
Zareaguj Reakcja

Policja poszukuje 26-letniej Kamili Siedleckiej ze Świdnika – poinformowała w sobotę Gazeta Lubuska. Kobieta we wtorek 25 listopada wyszła z domu i zaginęła. Od tego dnia, nie ma kontaktu z bliskimi.

 Zaginęła 26-latka ze Świdnika. „Zaginięcie pierwszej kategorii"
fot. lubelska.m policja.gov.pl

W piątek, poszukiwania 26-latki prowadzone były również przez straż pożarną w okolicach rzeki Bystrzycy w Lublinie – podaje gazeta.

Zaginiona mieszkanka Świdnika

Co wiadomo o zaginionej? W związku z prośbą policji o pomoc w poszukiwaniach, udostępniamy dane 26- latki.

Wyszła z dzieckiem na spacer i zaginęła. Mąż dokonał makabrycznego odkrycia

Kamila Siedlecka mieszka na stałe w Świdniku, ma około 170 cm wzrostu i waży około 65 kg. Cechuje się szczupłą budową ciała, inne jej cechy charakterystyczne to włosy w kolorze blond oraz okulary korekcyjne, które nosi na stałe – napisano w Dzienniku Lubuskim.

Poszukiwania na razie bez rezultatu

W dniu, w którym urwał się z nią jakikolwiek kontakt, miała na sobie zimową kurtkę ( w kolorze butelkowej zieleni) z kapturem obszytym sztucznym futrem, sięgającą do kolan. Ubrana była także w czarne albo jeansowe spodnie, o prostym kroju.

W Norwegii zaginęła 25-letnia Polka. Kobieta była ostatni raz widziana 21 listopada

Policja przypuszcza, że zaginiona kobieta mogła znajdować się na terenie miasta Lublin, w rejonie osiedla Tatary lub Kalinowszczyzna. Jak wynika z informacji pozyskanych przez Gazetę Lubuską, piątkowe przeszukiwania okolic rzeki Bystrzycy nie przyniosły żadnych rezultatów. Strażacy oraz policjanci nie natknęli się na ślad Kamili Siedleckiej.

"Zgłoszenie zakwalifikowaliśmy jako zaginięcie pierwszej kategorii"

Jak mówiła w rozmowie z Radiozet.pl aspirant Elwira Domaradzka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, rodzina zawiadomiła policję o zaginięciu kobiety, gdy ta nie wróciła we wtorek na noc do domu.

Nastolatka z Białegostoku nie wróciła do domu. Policja poszukuje 12-latki

Poszukiwania podjęto natychmiast. Kobieta opuściła dom w momencie, gdy nikogo z rodziny w nim nie było.

- Zgłoszenie zakwalifikowaliśmy jako zaginięcie pierwszej kategorii, czyli tę najwyższej w działaniach policyjnych – podkreśliła Domaradzka. Jak także dodała, rodzina 26-letniej Kamili Siedleckiej wyraziła zgodę na upublicznienie informacji oraz wizerunku zaginionej mieszkanki Świdnika w piątek 30 listopada.

Sprawa kwalifikowana jest jako zaginiecie pierwszej kategorii z powodu kilka głównych przesłanek. Przede wszystkim zaginiony pierwszej kategorii to osoba, która zniknęła nagle, opuszczając miejsce swojego dotychczasowego pobytu. Jeżeli jej zniknięciu mogły towarzyszyć okoliczności zagrażające jej zdrowiu lub życiu, albo wskazujące na popełnienie przeciw niej przestępstwa, policja przystępuje do szeregu działań operacyjnych. Zaginięcie kwalifikowane jest jako pierwsza kategoria szczególnie w przypadkach takich jak: możliwość popełnienia przez tą osobę samobójstwa, jeżeli zaginiona osoba cierpi na jakąś chorobę lub inne dolegliwości zdrowotne, upośledzenie umysłowe czy też innego rodzaju zaburzenia psychiczne (które uniemożliwiają jej podejmowanie samodzielnych decyzji) oraz wymaga opieki innych ludzi, jest małoletnia (do lat 15) albo też gdy zgłoszono jej zaginięcie po raz pierwszy.

Policja prosi o pomoc

Policja obecnie prowadzi szereg czynności i działań operacyjnych, mających na celu ustalić wszelkie okoliczności zniknięcia 16-latka, między innymi szczegółowo analizuje zapisy z kamer monitoringu miejskiego oraz prowadzi szeroko zakrojony wywiad środowiskowy wśród znajomych zaginionej i jej rodziny. To tylko część działań, wdrożonych w ramach akcji poszukiwawczej.

Zaginął 11-letni Mariusz. Ostatni raz był widziany w Nowym Targu

Policjanci proszą też o wszelką pomoc w poszukiwaniach – jeżeli ktokolwiek widział zaginioną 26-latkę lub posiada jakiekolwiek informacje o miejscu jej pobytu, proszony jest o możliwie najszybszy kontakt pod numerem 81 749 42 10 albo numerem alarmowym, 997 lub 112. Poniżej, publikujemy więcej zdjęć zaginionej udostępnionych przez portal lubelskiej policji.

68-138518
fot.
68-138519
fot.

 źródło fotografii: www.lubelska.policja.gov.pl

RadioZET/Gazeta Lubuska/swidnik.policja.gov/infor.pl/JZ