Obserwuj w Google News

Tir wpadł do rzeki, zniszczył wodociąg. Gmina bez dostaw wody

1 min. czytania
06.02.2021 10:00
Zareaguj Reakcja

W Zagrodnie niedaleko Złotoryi (woj. dolnośląskie) tir wpadł do rzeki. Pojazd na śliskiej drodze wypadł z mostu i zniszczył lokalny wodociąg. Gmina może być bez dostaw wody nawet przez kilka dni.

Zagrodno, tir wpadł do rzeki
fot. screen Karolina Bardowska wójt gminy Zagrodno Facebook

Wypadek w Zagrodnie w województwie dolnośląskim. W sobotę o poranku tir spadł do rzeki, po wpadnięciu w poślizg na lokalnej przeprawie.

Pojazd zniszczył też wodociąg, zaopatrujący w wodę mieszkańców gmin Zagrodno i Uniejowice. "Nie mają obecnie wody, muszą być przygotowani na jej brak przez kilka dni" – podał lokalny serwis e-legnickie.pl. Na miejscu są służby ratownicze z Zagrodna i Złotoryi.

Zagrodno. Tir wpadł do rzeki, zniszczył wodociąg. Gmina bez wody

Wójt gminy w trybie pilnym powołała sztab kryzysowy. Najprawdopodobniej most będzie wyłączony z użytkowania przez kilka dni. Są utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 363. "Tir wpadł do rzeki przerywając barierki, uszkodzony został wodociąg. Na miejscu są służby, ale niestety Zagrodno i Uniejowice nie mają obecnie wody. Nie wiemy, jak bardzo sprawa jest poważna. O wszystkim będziemy informować na bieżąco"– przekazała na Facebooku Karolina Bardowska, wójt gminy Zagrodno.

RadioZET.pl/Grażyna Wiatr/E-legnickie.pl