,

Tragiczny finał poszukiwań 19-letniego Dawida. Policja znalazła ciało

20.03.2023 14:34

19-letni Dawid z Rudy Śląskiej nie żyje. Policja znalazła jego ciało w niedzielę w lesie niedaleko Mikołowa. Nastolatek był poszukiwany od 6 marca.

Dawid z Rudy Śląskiej
fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER/East News, KMP Ruda Śląska

Dawid z Rudy Śląskiej był poszukiwany prawie dwa tygodnie. 6 marca wyszedł ze szkoły i około godz. 12 wsiadł do autobusu linii 144 jadącego w kierunku Halemby, gdzie mieszkał. 

Chłopak nie dotarł jednak do domu ani nie kontaktował się z bliskimi. Rodzina zgłosiła policji jego zaginięcie.

Dawid z Rudy Śląskiej nie żyje

Śledczy ustalili, że 6 marca około godz. 16.50 telefon Dawida logował się w Mikołowie przy ul. Przelotowej. Później jego telefon był wyłączony i ślad po 19-latku zaginął. 

Poza służbami Dawida szukała rodzina i wolontariusze m.in. z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Knurów. W czasie tych działań używano dronów, którymi przeszukano 417 hektarów terenu.

19 marca poszukiwania się zakończyły. Policja znalazła ciało Dawida. - Chłopiec został znaleziony w lesie w Mikołowie, blisko granicy z Rudą Śląską. Chłopak nie żył - przekazał portalowi Rudaslaska.com.pl Arkadiusz Ciozak z rudzkiej policji. Lokalne media podały nieoficjalnie, że Dawid popełnił samobójstwo.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli masz myśli samobójcze lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, warto poszukać wsparcia i pomocy specjalisty. Pod tymi numerami i adresami można uzyskać pomoc – czekają na ciebie psychologowie:

  • Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna: 22 425 98 48
  • Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111
  • Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych: 116 123

RadioZET.pl/Rudaslaska.com.pl/"Super Express"