,

Horror na studniówce. Mieli bić pałką teleskopową. "Mówili, że ma wypie*****ć"

07.02.2023 13:08

Do groźnego incydentu miało dojść podczas studniówki maturzystów z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie. Ochroniarze mieli zastraszać uczestników balu, bić pałką teleskopową, rozpylili też gaz pieprzowy. Policja z Leszna weryfikuje doniesienia lokalnych mediów na temat zdarzeń.

Studniówka
fot. Krzysztof Kapica/Polska Press/East News

Relację z przebiegu studniówki jednej z leszczyńskich szkół przekazał lokalny serwis elka.pl. Rzeczniczka policji w Lesznie asp. sztab. Monika Żymełka powiedziała we wtorek, że funkcjonariusze czekają na zgłoszenia od osób poszkodowanych.

Leszno. Agresywni ochroniarze na studniówce?

Portal opisał przebieg imprezy zorganizowanej w minionym tygodniu w lokalu we Włoszakowicach i zachowanie ochrony wynajętej przez komitet uczniowsko-rodzicielski. Z relacji uczestników studniówki wynika, że ochroniarze mieli być agresywni i wulgarni – również wobec nauczycieli.

Zobacz także

Jeden z poszkodowanych miał być, z nieznanych mu powodów, skuty przez ochroniarza kajdankami i pobity pałką teleskopową. Inny ochroniarz rozpylił w grupie osób gaz pieprzowy. Ochroniarze mieli utrudniać uczestnikom imprezy opuszczanie sali, mieli też stosować groźby.

"Mówili do nauczyciela, że ma wypie*****ć, popychali nas, musieliśmy się prosić, żeby móc wyjść na dwór, na papierosa" – powiedziała uczestniczka zabawy.

Policja sprawdza medialne doniesienia

Funkcjonariusze zostali poproszeni o interwencję w obiekcie, w którym odbywała się studniówka około godziny 2 w nocy. – Na miejsce natychmiast pojechał dzielnicowy. Okazało się, że był to już czas, gdy uczestnicy imprezy rozchodzili się do domów. Dzielnicowy wylegitymował kilka osób, na tym ta interwencja się zakończyła – przekazała Żymełka.

Jak dodała, policjanci czekają na zgłoszenia od osób poszkodowanych w trakcie studniówki. – Po doniesieniach prasowych, w trybie sprawdzającym, zajmujemy się tą sprawą. Zabezpieczyliśmy monitoring z miejsca zdarzenia, analizujemy wszystkie informacje – zapewniła rzeczniczka.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/elka.pl/PAP

Logo radiozet Dzieje się