Obserwuj w Google News

Niepokojące dane z resortu zdrowia. Rząd podejmuje decyzję ws. maseczek

PAP
1 min. czytania
14.12.2022 17:02
Zareaguj Reakcja

Rząd przedłuży do 31 marca 2023 r. aktualne ograniczenia epidemiczne. Dotyczą one m.in. obowiązkowych maseczek w szpitalach i aptekach. W wykazie prac rządu zamieszczono w środę informację na ten temat.

Adam Niedzielski i Mateusz Morawiecki
fot. Mateusz Grochocki/East News

Koronawirus w Polsce wciąż nie odpuszcza. Od 8 do 14 grudnia potwierdzono 3476 zakażeń koronawirusem, w tym 687 ponownych; zmarło 45 osób z COVID-19 – podało w środę Ministerstwo Zdrowia. Dla porównania - od 1 do 7 grudnia badania potwierdziły 3327 zakażeń koronawirusem, w tym 747 ponownych. Zmarły w tym okresie 32 osoby z COVID-19.

W wykazie zapowiedziano projekt zmienionego rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego. W projekcie przewiduje się przedłużenie do 31 marca 2023 r. obowiązywania obecnych ograniczeń, nakazów i zakazów.

Redakcja poleca

Koronawirus. Rząd przedłuża obowiązek maseczek w szpitalach i aptekach

Uzasadnione jest to – jak podano - m.in. aktualnie odnotowywaną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, jak również świadczeń opieki zdrowotnej, w tym w warunkach szpitalnych, udzielanych osobom zakażonym tym wirusem oraz sytuacją w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Polską.

Przedłużenie obowiązywania obowiązku noszenia maseczek w aptekach i szpitalach szef MZ zapowiedział w wywiadzie dla PAP w połowie listopada. Akcentował wówczas, że maseczki ograniczają transmisję chorób, nie tylko COVID-19, ale również grypy czy wirusa RSV. 

RadioZET.pl/PAP - Katarzyna Lechowicz-Dyl