Obserwuj w Google News

Sarna uwięziona w Prokuraturze Krajowej. "Wydzwaniamy, gdzie się da"

2 min. czytania
30.05.2023 18:08
Zareaguj Reakcja

Od co najmniej tygodnia na terenie sąsiadującym z Prokuraturą Krajową przy ul. Postępu w Warszawie uwięziona jest sarna. Miejskie służby nie są w stanie jej odłowić, ale zapewniają, że sarna "mogła trafić gorzej".

sarna utknęła w prokuraturze
fot. JACEK DOMINSKI/ REPORTER/ Shutterstock

Losem sarny od kilku dni niepokoją się zarówno cywilni pracownicy Prokuratury Krajowej, jak i wytrawni śledczy i doświadczeni oskarżyciele. Jak mówią, choć w starciu z bezwzględnymi przestępcami potrafią być stanowczy, to w kwestii tej sarenki czują się bezradni.

- Wydzwaniamy, gdzie się da: do straży miejskiej, do Lasów Miejskich - opowiada PAP jeden z pracowników Prokuratury Krajowej. - Po kilkunastu telefonach usłyszeliśmy, że sarna ma u nas dobrze. Wicedyrektor Lasów Miejskich Andżelika Gackowska przyznaje, że sprawą sarenki Lasy Miejskie zajmują się od tygodnia.

Sarna uwięziona na terenie Prokuratury Krajowej

- Nie można zarzucać nam bezczynności. Nasi pracownicy byli przy Postępu kilkukrotnie, niestety, nie da się łatwo odłowić tej sarny. To duży, zadrzewiony, bodajże półhektarowy teren - tłumaczy. Dyrektor Gackowska podkreśla, że w takich sytuacjach trzeba oszacować ryzyko. Zbyt brutalne próby odłowienia mogłyby zestresować zwierzę, a nawet doprowadzić do jego zgonu.

Redakcja poleca

- Sarnie na terenie Prokuratury Krajowej nie grozi bezpośrednie niebezpieczeństwo, ani ona nie zagraża pracującym tam ludziom, czy funkcjonowaniu instytucji - powiedziała PAP Gackowska. Prokuratury jednak takie tłumaczenie nie przekonuje. - Skoro sarna sama się tu dostała, to i wydostać się może. Na przykład na ruchliwą ulicę Poleczki, wprost pod koła samochodów - zamartwia się jeden ze śledczych.

Dyrektor Gackowska zwraca uwagę, że sarna w popłochu pod koła może wybiec właśnie przy próbach odłowienia, zwłaszcza, że ogrodzenie jest nieszczelne. Jeśli wyjdzie sama, oddali się raczej w spokojniejsze rejony. - Nasz pracownik terenowy monitoruje sprawę. Udało mu się nawet ustalić, że ta sarna to chłopak. Koziołek - dodaje.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ Luiza Łuniewska (PAP)