Obserwuj w Google News

Rosjanie ostrzelali rakietami kolejne miasto. "Pod gruzami są ludzie"

1 min. czytania
22.09.2022 08:55
Zareaguj Reakcja

Wojska rosyjskie zaatakowały Zaporoże na południowym wschodzie Ukrainy dziewięcioma rakietami. Jedna z nich trafiła w budynek hotelu, pod gruzami znajdują się ludzie - powiadomił wiceszef gabinetu prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko.

Zaporoże
fot. Telegram/Kirill Timoshenko

Dzień po orędziu Władimira Putina i ogłoszeniu przez niego mobilizacji, Rosjanie dokonali ataku rakietowego na Zaporoże. Poinformował o tym wiceszef gabinetu prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko.

Atak rakietowy na Zaporoże. Pod gruzami hotelu są ludzie

„Rosyjskie potwory uderzyły rakietą w hotel w parku centralnym. Są duże zniszczenia, pod gruzami są ludzie. Ratownicy usuwają gruzy, by wydobyć ludzi” - napisał w czwartek rano na Telegramie.

Redakcja poleca

Do wpisu Tymoszenko dołączył trzy zdjęcia z zaatakowanego miasta. Widać na nich m.in. kłęby dymu nad jednym z budynków oraz inny z obiektów, całkowicie zniszczony i zagruzowany.

Rosyjskie pociski trafiły m.in. w stację energetyczną, pozbawiając część miejscowości elektryczności, jak i również w wieżę telewizyjną.

Przypomnijmy, że Zaporoże na południowym wschodzie Ukrainy znajduje się pod kontrolą Ukrainy. Część obwodu zaporoskiego jest okupowana przez wojska agresora - Rosji.

RadioZET.pl/PAP/Telegram