Obserwuj w Google News

Katastrofa w kopalni, zerwał się transporter z górnikami. 11 osób nie żyje

1 min. czytania
28.11.2023 09:31
Zareaguj Reakcja

Katastrofa w kopalni platyny w Republice Południowej Afryki. 11 górników zginęło, a kilkudziesięciu zostało rannych. Niektórzy odnieśli poważne obrażenia.

kopalnia platyny
fot. Google maps

Tragedia w kopalni Impala Platinum w Rustenburgu w Republice Południowej Afryki. Jak podaje AFP, z nieznanych przyczyn zerwała się lina wciągająca transporter, w którym znajdowało się 88 górników.

11 górników zginęło, a kilkudziesięciu zostało rannych. Łącznie ocalało 77 osób, ale niektórzy mają bardzo poważne obrażenia. Wszyscy, którzy przeżyli wypadek, zostali przewiezieni do szpitali.

Redakcja poleca

Katastrofa w kopalni. Nie żyje 11 górników

Impala Platinum to jeden z południowoafrykańskich producentów platyny, obsługujący jedne z najgłębszych szybów wydobywczych na świecie. Ten tragiczny wypadek rzuca jednak cień na środki i praktyki bezpieczeństwa stosowane w branży.

- To jeden z najmroczniejszych dni w historii Impala Platinum. Nasze serca są pogrążone w smutku z powodu ofiar śmiertelnych i wszystkich dotkniętych tym katastrofalnym wypadkiem - powiedział dyrektor generalny grupy, Nico Muller.

Źródło: Radio ZET/ AFP

Nie przegap