Obserwuj w Google News

Afera wizowa w MSZ. "To jest po prostu afera łapówkarska"

2 min. czytania
17.09.2023 08:00
Zareaguj Reakcja

Afera wizowa według opozycji jest największą aferą w XXI wieku. - To jest afera, której samo jądro jest przy Alei Szucha w Warszawie w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. To nie jest afera wizowa, to jest po prostu afera łapówkarska - powiedziała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy. Andrzej Rozenek mówił o sprowadzeniu setek tysięcy imigrantów. - Mnożą się panu zera - skwitował Wróblewski.
 

Andrzej Stankiewicz
fot. Radio ZET

W programie 7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET rozgorzała dyskusja dotycząca afery wizowej. - Nie było żadnych tysięcy czy setek tysięcy przypadków. To są pojedyncze, jednostkowe sprawy - powiedział Bartłomiej Wróblewski z Prawa i Sprawiedliwości. - Według informacji rzetelnych dziennikarzy polski rząd sprowadził co najmniej trzysta tysięcy imigrantów. - mówił Andrzej Rozenek z Koalicji Obywatelskiej.

- To są bzdury - skomentował krótko Bartłomiej Wróblewski z Prawa i Sprawiedliwości.

- To nie są bzdury, tylko to są dane, które podał MSZ - odpowiedział Rozenek.

- Mnożą się panu zera - skwitował Wróblewski.

- Nawet, jeżeli w sposób nielegalny miałoby się tu przedostać 5 albo 10, albo 50 osób, to byłoby to zaskakujące, że agentura rosyjska nie skorzystała z takiej okoliczności - skomentowała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy.

Oglądaj

- Wasz prezes straszył imigrantami, po czym stał się zbawcą nie Polski, tylko Bangladeszu, ściągając tu setki tysięcy imigrantów. To służby amerykańskie wykryły ten skandal, a nie polskie - mówił Rozenek. - Wasze służby nie wychwyciły, że jest tego typu proceder, więc należy się zastanowić, czy ktoś z tych służb też nie bierze w tym udziału - dodał Artur Dziambor z Trzeciej Drogi.

Afera wizowa. "Doprowadziliście do kupowania wiz"

- Jedyna odpowiedź, która gwarantowałaby bezpieczeństwo Polski na pytanie, ile wiz zostało wystawionych za łapówkę, brzmiałaby - zero. Jedynym kryterium, według którego wpuszczacie, jest to, czy ktoś ma kasę, czy nie - mówiła Dziemianowicz-Bąk.

- PiS mówił, że broni przed imigracją z Afryki i Bliskiego Wschodu. Doprowadziliście do kupowania wiz pod ambasadami poprzez firmy outsourcingowe - dodał Konrad Berkowicz z Konfederacji.

W programie wzięli udział: Andrzej Rozenek - Koalicja Obywatelska, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk - Lewica, Bartłomiej Wróblewski - Prawo i Sprawiedliwość, Artur Dziambor - Trzecia Droga i Konrad Berkowicz - Konfederacja.