Zamknij

Hanna Gill-Piątek (Polska 2050) w Radiu ZET: nie będziemy przyjmować wszystkich

13.09.2020 07:57
Hanna Gill-Piątek
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

- Cel krótkoterminowy to koło poselskie, w dłuższym terminie chcielibyśmy zbudować klub – mówi w Radiu ZET posłanka Hanna Gill-Piątek. Była posłanką klubu Lewicy. Teraz jako niezrzeszona dołączyła do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. 

- Koło, czyli w sumie troje posłów, to cel krótkoterminowy. Mamy nadzieję, że osiągniemy go w niedługim czasie. W tej chwili trwają rozmowy i tyle mogę na razie powiedzieć. W tym tygodniu pojawiła się ogromna giełda nazwisk. Te osoby bardzo często dementują to, ale nie możemy w tej chwili jeszcze powiedzieć, bo transfery lubią ciszę – mówi posłanka Hanna Gill-Piątek.

Nowa współpracowniczka Szymona Hołowni mówi w rozmowie z Łukaszem Konarskim, że „podziały na prawo i lewo to nie jest wszystko”.

- Ja jestem pierwszym palikiem, który zakreśla horyzont w lewą stronę, natomiast mam nadzieję, że również posłowie o bardziej tradycyjnych, czy konserwatywnych poglądach będą chcieli dołączyć do ugrupowania, ale też nie będziemy przyjmować wszystkich. Ważne jest tu to, by chcieć w polityce czegoś więcej, mieć to społeczne zacięcie, które mnie z Szymonem łączy. Przeszliśmy drogę przez organizacje pozarządowe, a nie tylko nosiliśmy chorągiewki za politykami – Hanna Gill-Piątek.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Radio ZET