Zamknij

Już dziś największa pełnia 2020 roku. Przed nami "Różowy Księżyc"

07.04.2020 18:47
Różowy Księżyc 2020
fot. Shutterstock

W nocy z 7 na 8 kwietnia czeka nas największa i najjaśniejsza pełnia Księżyca 2020 roku. Nasz naturalny satelita znajdzie się w odległości 357 tys. km od Ziemi, co oznacza, że będzie 14 proc. większy i 30 proc. jaśniejszy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Już dzisiejszej nocy będziemy mieli okazję podziwiać na niebie największą i najjaśniejszą pełnię Księżyca w tym roku. Nasz naturalny satelita będzie w perygeum, czyli w punkcie orbity okołoziemskiej, który znajduje się najbliżej Ziemi.

Zobacz także

Zjawisko określane jako "Różowy Księżyc" może jednak okazać się mylące. W rzeczywistości nazwa ta pochodzi nazwy kwitnących w tym czasie kwiatów floksów.

Różowy Księżyc: KWIECIEŃ 2020 - kiedy i o której pełnia Księżyca? [GODZINA]

"Różowy Księżyc" będzie najlepiej widoczny dokładnie dziś w nocy ok. godz. 4.35. Obserwacjom i fotografiom sprzyjać będzie bezchmurne niebo, które utrzymywać się będzie nad całą Polską.

Śnieżny Księżyc rozświetlił niebo. Zdjęcia internautów

Dzisiejszej nocy Księżyc znajdzie się w odległości 357 tys. km od naszej planety. Dzięki temu będzie o 14 proc. większy i 30 proc. jaśniejszy niż w przypadku innych pełni.

Ważne: Ze względu na panującą epidemię koronawirusa i obowiązujące obostrzenia, polecamy wszystkim, aby dla własnego bezpieczeństwa "Różowy Księżyc" obserwować przez okno lub z balkonu mieszkania.

RadioZET.pl/ Wp.tech/ Science Focus