Zamknij

Burze i ulewy nad Polską. Ostrzeżenia IMGW dla większości kraju

02.05.2021 11:50
gdzie jest burza 2 maja
fot. Kuba Jurkowski /REPORTER

Pogoda 2 maja 2021 roku. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega w niedzielę przed intensywnymi opadami deszczu z burzami i przed silnym wiatrem w większości województw. Porywy wiatru w części kraju mogą osiągać 90 km/h. Dla powiatów w woj. pomorskim wydał ostrzeżenie II stopnia.

Prognoza pogody na 2 maja 2021 roku. Według meteorologów najwięcej deszczu może spaść w niedzielę na Pomorzu. Dla części tego regionu (powiat gdański i Gdańsk, a także pow. starogardzki, tczewski, kwidzyński, sztumski, malborski i nowodworski) wydano ostrzeżenie II stopnia.

Od godz. 11.00 z dużym prawdopodobieństwem prognozowane są tam opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym, a ich wysokość od niedzieli do poniedziałku rano może wynieść od 30 mm do 60 mm.

Burze, ulewy i wichury nad Polską. IMGW wydaje ostrzeżenia pogodowe. Mapa online

Alert pierwszego stopnia przed silnymi lub intensywnymi opadami deszczu, występującymi miejscami burzami i silnym wiatrem obowiązuje w niedzielę w województwach: łódzkim, mazowieckim, podlaskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, świętokrzyskim, lubelskim, śląskim, dolnośląskim, podkarpackim, opolskim i w części woj. wielkopolskiego.

Opady mogą osiągnąć miejscami 50-60 mm. Porywy wiatru lokalnie mogą osiągnąć do 90 km/h. Opadom deszczu może towarzyszyć grad.

RadioZET.pl/ IMGW/ PAP