Zamknij

Deszczowa noc i kolejny dzień. Będą też burze. Alerty pogodowe dla ponad połowy kraju

22.08.2021 16:10
Pogoda
fot. Marek Bazak/East News

Intensywne opady deszczu oraz burze w niektórych rejonach - przed tymi zjawiskami pogodowymi ostrzega w niedzielnym komunikacie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Alerty dotyczą łącznie 10 województw. 

Gdzie jest burza? To pytanie zadają sobie mieszkańcy niejednego regionu w Polsce. Z odpowiedzią tradycyjnie przychodzi Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który wydał w niedzielę kolejne ostrzeżenia.

Gdzie jest burza, a gdzie deszcz? Ostrzeżenia IMGW dla 8 województw

Jeśli chodzi o burze, to według  IMGW zagrzmieć ma w niektórych powiatach województwa lubuskiego (żagański, zielonogórski, krośnieński, nowosolski, wschowski) oraz na całym Dolnym Śląskie i Opolszczyźnie. Są to alerty I stopnia i obowiązują do poniedziałku 23 sierpnia (część z nich do rana, część do wczesnego popołudnia).

Intensywne opady deszczu - to kolejne zjawisko pogodowe, które może dać się we znaki mieszkańcom kilku województw. Ostrzeżenia dotyczą wszystkich wymienionych powyżej regionów, w których wystąpią burze, a dodatkowo jeszcze województw: wielkopolskiego (południowe powiaty), śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, lubelskiego oraz mazowieckiego (południowe powiaty). 

Ostrzeżenia
fot. IMGW

W kilku powiatach Ziemi Lubuskiej oraz w całym województwie opolskim silne deszcze wystąpić mają wraz z burzami. 

"Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów 30 mm do 40 mm" - czytamy na profilu IMGW na Twitterze. Post ten nie uwzględnia jednak aktualizacji alertów na Mazowszu i Lubelszczyźnie. 

RadioZET.pl/IMGW/Twitter