Zamknij

IMGW ostrzega. Gęsta mgła i "szklanka" na drogach w kilku regionach

01.01.2021 21:28
Zdjęcie ilustracyjne
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gęstą mgłą i marznącą mżawką, która może spowodować gołoledź. Trudne warunki na drogach prognozowane są w kilku województwach.

IMGW wydał w piątek po południu ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gęstą mgłą ograniczającą widoczność w południowej Polsce. Alerty obowiązują w trzech województwach. W Wielkopolsce pojawi się też marznąca mżawka, która może powodować gołoledź.

Zobacz także

Alerty pierwszego stopnia wydano dla powiatów w województwach: małopolskim, śląskim i świętokrzyskim. Na tych obszarach prognozuje się występowanie gęstej mgły, w zasięgu której widzialność może wynosić miejscami od 100 m do 200 m. IMGW ostrzega też przed marznącymi opadami mżawki powodującej gołoledź, które mogą wystąpić lokalnie w woj. wielkopolskim: w Poznaniu i powiecie poznańskim.

IMGW ostrzega. Gęsta mgła i "szklanka" na drogach w kilku regionach

Również Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje o pogarszających się lokalnie warunkach drogowych i apeluje do kierowców o ostrożność. GDDKiA podała, że mgły występują na terenie województw: podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego. Z kolei przelotne opady deszczu, śniegu z deszczem lub śniegu występują w woj. zachodniopomorskim.

Zobacz także

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/IMGW

C