Pogoda na 1 listopada. Jaka prognoza pogody na Wszystkich Świętych?

31.10.2019 14:18
Pogoda na 1 listopada. Jaka prognoza pogody na Wszystkich Świętych?
fot. CHOTE BKK/Shutterstock

1 listopada, czyli w święto Wszystkich Świętych, odwiedzamy groby naszych bliskich. Jaka pogoda będzie nam towarzyszyła tego dnia? Zapowiada się miłe zaskoczenie – według prognoz synoptyków piątek ma być chłodny, ale słoneczny.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda na Wszystkich Świętych 2019. Termometry wskażą maksymalnie 12-13 stopni Celsjusza – informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zobacz także

Jak wynika z prognoz, dzień Wszystkich Świętych będzie dla nas miłą odmianą po ostatnim przymrozku. W piątek ma być pogodnie, a na niebie zobaczymy słońce. Temperatura wyniesie od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 12-14 st. C. w regionie dolnośląskim. W Warszawie termometry mają wskazać 8 stopni.

Zobacz także

Powieje również słaby, umiarkowany wiatr z południa. Z kolei w górach można spodziewać się wystąpienia tak zwanych zjawisk fenowych. W szczytowych częściach podmuch wiatru może osiągnąć nawet 105 kilometrów na godzinę.

Zobacz także

Zaduszki

Z kolei w Dzień Zaduszny pogoda się trochę załamie. Przewidywane jest zachmurzenie i intensywne opady deszcz – nawet do 20 litrów na metr kwadratowy.

Temperatura minimalna wyniesie od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, maksymalnie zaś termometry wskażą 14 st. C. – na Dolnym Śląsku.

Pogoda w niedzielę

W niedzielę natomiast wrócą promienie słońca. W ciągu dnia minimalna temperatura wyniesie od 11 st. C. na Suwalszczyźnie, najcieplej na Dolnym Śląsku – 17 st. C.

 

RadioZET.pl/IMGW/TVN Meteo