Zamknij

Zimny poranek, a później ulewy. IMGW alarmuje: będzie mokro

Magdalena Kulej
03.10.2019 07:10
Pogoda na czwartek 3 października. IMGW ostrzega przed ulewami
fot. KRYSTIAN DOBUSZYNSKI/REPORTER

Czwartek w pogodzie zapowiada się pochmurnie i deszczowo – miejscami nawet ulewnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 12 stopni Celsjusza, a w górach pojawiają się już pierwsze ujemne temperatury.

To był bardzo chłodny poranek. Tylko 3 stopnie Celsjusza przywitały mieszkańców Jeleniej Góry. W ciągu dnia temperatura będzie stopniowo wzrastać, ale nie przekroczy dziś 12 kresek.

Na termometrach w czwartek maksymalnie od 10 stopni Celsjusza właśnie w Jeleniej Górze, przez 11 kresek w centrum i na Suwalszczyźnie do 12 stopni na Podkarpaciu. 

imgw-pogoda
fot. IMGW

Zobacz także

Temperaturę odczuwalną będzie jednak skutecznie obniżać silny wiatr i deszcz, który miejscami może być bardzo intensywny. A popada w całym  kraju. Przed ulewami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega w czwartek mieszkańców południowych powiatów województw małopolskiego i podkarpackiego. Tam obowiązują dziś alerty pierwszego stopnia.

Czwartkowy chłód to jednak dopiero zapowiedź tego, co przed nami. Synoptycy zapowiadają, że w kolejnych dniach mogą pojawić się pierwsze przymrozki – nie tylko w górach.

Zobacz także

RadioZET.pl