Zamknij

Pogoda na dziś - piątek 26 lutego. Niż Erick wkracza do Polski. Będzie chłodniej

26.02.2021 06:40
DESZCZ
fot. KRYSTIAN DOBUSZYNSKI/REPORTER

Pogoda na dziś - piątek 26 lutego. Niż Erick wkracza do Polski. Temperatury będą niższe, a przelotne opady deszczu wystąpią praktycznie w całym kraju.

Niż Erick znad zachodniej Rosji przynosi ochłodzenie. W nocy z czwartku na piątek do Polski wkroczyła zatoka niżowa. W piątek 26 lutego w ciągu dnia chłodny front atmosferyczny będzie przesuwał z północy kraju. - Mamy zupełną zmianę pogody. Jutro strefa zachmurzenia i strefa opadów związana z frontem będzie stopniowo przemieszczać się na południe - wyjaśnił synoptyk z IMGW Jakub Gawron.

Prognoza pogody na 26 lutego. Temperatura wzrośnie do 15 stopni

Chłodne powietrze, które napłynęło do Polski oznacza także niższe temperatury w porównaniu z ostatnimi dniami. Prognozowana temperatura maksymalna od 6 stopni Celsjusza na wybrzeżu, około 9 stopni w centrum kraju, do 15 stopni Celsjusza gdzieniegdzie na południu Polski. 

Opadów nie będzie jedynie na krańcach południowo-wschodnich Polski. - Na pozostałym obszarze kraju miejscami występować będą przelotne opady, a na północnym-wschodzie pod wieczór możliwy jest nawet deszcz ze śniegiem - powiedział Jakub Gawron. W całym kraju wiać też będzie umiarkowany i porywisty wiatr. Jego najsilniejsze porywy spodziewane są nad morzem. Tam wiatr osiągnie prędkość do 60 km/h. 

W nocy z 26 na 27 lutego na południu i wschodzie słabe opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm w Tatrach oraz w Beskidzie Śląskim i Żywieckim. Temperatura minimalna od minus 1 stopnia do 3 stopni Celsjusza. W rejonach podgórskich Karpat lokalnie około minus 2 stopnie Celsjusza. 

RadioZET.pl/TVN Meteo/IMGW/PAP